ODM Žilina
Mesto Žilina v spolupráci s Občiansko-demokratickou mládežou v Žiline vyhlasuje literárnu súťaž na tému:
Je Žilina mestom (mojej) budúcnosti? alebo Nech človek pováži, čo na Považí… (Esej)
Žilina vkročila do 21.storočia a tým sa zároveň začala aj nová etapa v jej vývoji. Mesto na Považí, ktoré bolo od nepamäti centrom hospodárskeho, kultúrneho i spoločenského života, má ambíciu byť niečím ešte dôležitejším. Chce sa stať domovom, do ktorého by sa každý vrátil rád s hrdým pocitom Žilinčana.
Žilina má za cieľ byť zároveň aj mestom mladých ľudí. Ľudí, ktorý vedia, čo chcú, a majú silu a vytrvalosť uskutočniť svoje vlastné sny. Aj preto dáva priestor mladým vyjadriť svoj názor na smerovanie mesta, čo by na práci zainteresovaných vyzdvihli, alebo čo by naopak chceli urobiť ináč a lepšie.

Nenechaj si teda ujsť jedinečnú príležitosť a urob niečo pre seba a svoje mesto! Ceny, ktoré na Teba čakajú sú nemenej zaujímavé. Víťaz si odnesie špičkový notebook! Autori prác, ktoré na umiestnia na druhom a treťom mieste, získajú poukážky na nákup v renomovanom kníhkupectve v hodnote 3 000,- Sk a 1 500,- Sk. Tri najlepšie hodnotené práce budú uverejnené v týždenníku Žilinské noviny a ich tvorcovia budú mať možnosť osobne predstaviť primátorovi svoje vízie pri spoločnej večeri. Tvoj talent čaká na odhalenie, tak neváhaj a umožni mu prezentovať sa pred celým mestom!

Literárna súťaž je určená predovšetkým pre stredoškolákov, ktorí majú predstavu o tom, aká by Žilina mala byť a čo by im ako mesto mala prinášať. Rozsah prác je maximálne 1 500 slov. Spolu s prácou je potrebné poslať meno a priezvisko autora, školu, ktorú navštevuje, triedu a vek, adresu trvalého bydliska a telefónny kontakt. Svoje práce posielajte najneskôr do 30. mája 2008 na adresu zilina@odm.sk v prílohe vo formáte .doc alebo .pdf a ako predmet uveďte: Esej_o_mete_Zilina.

Práce bude vyhodnocovať komisia zložená zo zástupcov Mesta Žilina, Občiansko-demokratickej mládeže v Žiline a odbornej verejnosti. Výsledky budú zverejnené 12. júna 2008 na portáloch www.odm.sk a www.zilina.sk a výhercovia budú následne kontaktovaní organizátormi súťaže.

Svoje ďalšie otázky môžete zasielať na adresu zilina@odm.sk

Prajeme Vám veľa chuti a tvorivých nápadov pri písaní a tešíme sa aj na Tvoju prácu.

Esej_ZA