NG, KDMS, ODM

Mládežnícke organizácie Združenie mládeže SDKÚ-DS Nová Generácia, Občiansko-demokratická mládež, Kresťanskodemokratická mládež Slovenska a Mládežnícka organizácia SMK – Via Nova vytvorili iniciatívu mladých ľudí, ktorí sa rozhodli vyjadriť svoj nesúhlas s navrhovanými zmenami dôchodkového sporenia, ktoré predkladá ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová.

Sme presvedčení, že súčasný systém súkromného sporenia je adekvátnou reakciou na demografické trendy na Slovensku a je odrazom zodpovedného a rozumného prístupu sporiteľov k svojej budúcnosti. Vlada SR na čele s Robertom Ficom podľa nás hazarduje s dôchodkami budúcich dôchodcov iba kvôli vlastnej neschopnosti hľadať kompetentnejšie riešenia problémov, ktoré táto vláda a jej zdanlivo štedrý sociálny program spôsobili.

Cieľom našej kampane je podporiť petíciu na ochranu II. piliera dôchodkového sporenia. Vyzývame všetkých, ale najmä mladých ľudí, ktorým záleží na ich dôchodkoch, aby svojím podpisom vyjadrili jednoznačné NIE hazardovaniu štátnych úradníkov s našimi úsporami na dôchodok.

Ako komunikačný prostriedok našej kampane sme použili medializovanú „kauzu“ okolo psa ministerky V. Tomanovej. Podľa nás ide o absurdný príbeh, kvôli ktorému dokonca mimoriadne zasadala aj Vláda SR. Hlavným nosičom kampane je blog www.tomanovejpes.sk. Kampaň dopĺňajú billboardy, samolepky a iné printové materiály, ktoré upozorňujú na potrebu pridať sa ku petícii a postaviť sa tak zodpovedne k svojej budúcnosti.

Peter Markovič
Nová Generácia

Marián Klemon
Občiansko-demokratická mládež

Mária Majdová
Kresťanskodemokratická mládež Slovenska

Peter Nagy
Mládežnícka organizácia SMK – Via Nova