Martin Kováč

Občiansko-demokratická mládež sa v utorok 10.11. napriek nepriaznivému počasiu spojila na námestí SNP pred budovou pošty spolu s Novou Generáciou, Kresťansko-demokratickou mládežou, Via novou a Mladými liberálmi, aby sme takto verejne vyjadrili svoj nesúhlas s doterajším úradovaním červeného župana BSK – Vladimíra Bajana.

Spoločne sme sa zamysleli nad tým, čo Bratislavskému kraju Vladimír Bajan na poste župana priniesol. Spomenuli sme si na neustále sľubovanú, no stále nestojacu halu, predražený 5-miliónový ples, do očí bijúci nezáujem o problém pezinskej skládky, netransparentnosť v mnohých prípadoch, záujem o občanov len v čase pred voľbami a mnohé iné.

Ani extrémne daždivé počasie nezabránilo nám mladým, aby sme prišli vyjadriť svoje presvedčenie: „Nechceme aby bol v Bratislavskom kraji na čele Bajan, Ficov červený župan! “ Sme presvedčení, že kandidatúra Bajana pod nálepkou nezávislého kandidáta je jeho ďalším klamstvom a podpora, ktorú mu vyjadril SMER a HZDS je jasným znakom jeho napojenia na tieto strany. Bajan je od týchto strán naozaj závislý, čo je pre nás odpoveď na otázku, prečo zákazky BSK vedú práve k ľuďom blízkym týmto stranám. Stručný vzorec „Fico + Mečiar = Bajan“ je najlepším zhrnutím.

Symbolicky sme všetky tieto myšlienky vyjadrili tým, že sme v závere protestu poslali zašpinený červený župan tam, kam každý starý, pošpinený župan patrí – na skládku do Pezinka.

Občiansko-demokratická mládež  chce zmenu! Veríme, že aj Vy!