Katka Takáčová
ODM je jedným zo zakladajúcich členov CEYC (Central European Youth Cooperation). Táto organizácia vyrástla v podhubí EDS z potreby hlbšej spolupráce pravicových organizácií strednej a východnej Európy. Tento rok sa konferencia konala v Budapešti od 21. mája do 24. mája.
V sídle Schuman Institute zahájil program konferencie Iván Bába,  bývalý štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí, ktorý sa venoval spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike.  Druhý deň otvorila prednáška o V4 a východnom partnerstve s Jaromírom Plíšekom, veľvyslancom Českej republiky v Maďarsku.  Hans Kaiser, reprezentant KAS-u, otvoril tému mládež a stredná Európa. O tom, že V4 je jadrom stredoeurópskej spolupráce prednášal János Martonyi, bývalý minister zahraničných vecí a  József Szájer, podpredseda EPP-ED. Z politickej pôdy previedol k športu Pál Schmitt, predseda Maďarského olympijského zväzu. Program druhého dňa ukončil výlet loďou po Dunaji a clubbing v nočnej Budapešti.
V sobotu delegácie jednotlivých členov rokovali o dalšom vývoji CEYC. Za predsedníčku bola zvolená Tatyana Gostieva a Bence Bauer za tajomníka. Nasledovala prednáška s Endre Síkom z Inštitútu pre výskumu menšín z Maďarskej akadémie vied, na tému emigrácie a jej ekonomických a sociologických aspektoch. Premietanie filmu The Soviet Story a návšteva tureckých kúpelov pri brehu Dunaja ukončili program dňa.
Young Fidesz pripravil skvelú akciu pre členov CEYC. Výročná konferencia CEYC 2009 upevnila dobré vzťahy členských organizácií a prehĺbila poznatky o rôznych dimenziách migrácie.