Michal Fiabáne, Predseda ODM Žilina, podpredseda ODM

Začala sa nám nová divadelná sezóna a s ňou ďalší ročník projektu Mladí do divadiel. Projekt, ktorý vznikol v Žiline už pred viac ako rokom a pol z iniciatívy nášho skvelého a nenapodobiteľného Aďa Matušinského sa teší čoraz väčšej podpore mladých Žilinčanov a zároveň pozornosti tých starších, ktorí sú mladí síce už len duchom, ale predsa;).

Výnimkou nebolo ani posledné predstavenie, jedna z tohtoročných premiér mestského divadla – Idiot, ktoré sa konalo 18. Marca a bolo do posledného miesta vypredané(!). Od prednej rady až po poslednú a dokonca aj na balkóne, ktorý sa otvára len výnimočne – všade samé mladé tváre. Predstavenie bolo tradične kvalitné a po 2,5 hodinách skvelého kultúrneho zážitku sme sa opäť všetci stretli v loby a divadelnej kaviarni Komédia, kde sme medzi sebou, aj spoločne s hercami pri poháriku s ľubovoľným obsahom preberali dojmy z predstavenia, ale aj udalosti posledných dní. Priatelia sa spoločne zabavili, známi po dlhej dobe prebrali novinky a všetkým nám bolo jasné, že o mesiac sa vidíme znovu.

Andrejovi sa pod záštitou ODM Žilina podarila skvelá vec. Divadlo sa stalo bežnou súčasťou života stoviek mladých ľudí, z ktorých väčšinu by predtým samých od seba nenapadlo kúpiť si lístky na predstavenie. Dnes sa mi s úsmevom sťažuje, že ho v jednom kuse niekto obťažuje (či už na facebooku, na ulici alebo vždy po predstavení) otázkami o tom kedy bude ďalšie predstavenie, čo sa bude hrať a či už si môžu zohnať lístky.

Za seba môžem povedať, že som naozaj hrdý, že práve u nás v Žiline vznikol takýto úspešný projekt, ktorý ľudí spája, vnáša im do života niečo nové a šíri tak dobré meno ODM.