ODM Žilina
Podujatie Mladí v Meste sa uskutočnilo podľa plánov, 20. júna 2009 v centre Žiliny. Na Mariánskom námestí vystúpili hudobné kapely, v priestoroch Mestského divadla Žilina sa uskutočnili divadelné predstavenia, tanečné vystúpenia a svoje miesto tu našla i galéria fotografií a malieb. Tento článok má za snahu ukázať, čo to z uskutočnených vystúpení a zároveň aj prezentovať formy propagácie podujatia.

Hudobné výstúpenia
Hudobné vystúpenia sa uskutočnili na Mariánskom námestí, v čase od 13:00 do 22:00 aj napriek celodennému dažďu a chladnému počasiu. Na pódiu sa predstavilo sedem hudobných kapiel, skupina hudobných virtuózov a večer uzatvorila ohňová šou. Najväčší divácky úspech napokon zožal headliner podujatia, kapela Smola a Hrušky, ktorá si svojimi vtipnými  textami a chytľavými melódiami získala celé Mariánske námestie a oslovila mladšiu i staršiu generáciu.
Mladi_v_meste1

Vystúpenia na pôde Mestského divadla Žilina
Hlavná sála v Mestskom divadle Žilina zažila predstavenia gymnázia Svätého Františka a Gymnázia Veľká Okružná. Obe predstavenia zožali veľkú úspech. Po nich nasledovalo hip-hopové zoskupenie Komixans, ktoré predviedlo niekoľko minútovú tanečnú šou. Ako zlatý klinec program vystúpil Pavol Seriš, ako jeden z mála ľudí, ktorí sa venujú stand-up comedy. Svojim vystúpením spôsobil niekoľko krát opakovaný výbuch smiechu u všetkých prítomných v sále a bol príjemným zakončením divadelnej časti podujatia Mladí v Meste 2009.

Galéria v priestoroch Divadla
Vzhľadom na nepriazeň počasia, bola galéria presunutá do priestorov Mestského divadla Žilina, kde vytvorila príjemnú oddychovú zónu pre návštevníkov festivalu a sprevádzala ich na ceste od vstupu do divadla až do hlavnej sály. Mnohé z fotografií a malieb skutočne zaujali nie jedného pozorovateľa.

Propagácia podujatia a jeho partnerov
Propagácia bola zabezpečená najmä lokálne využitím rozličných informačných kanálov. Občania, študenti a mládež mali možnosť sa o podujatí dozvedieť z plagátov, distribuovaných v promo zóne mesta Žilina, na výlepných stĺpoch, na stredných školách ako i na pôde Žilinskej univerzity.
Ďalej organizátori podujatia vystúpili v relácii Mozaika v pondelok, 15. júna 2009, kde informovali o podujatí a jeho programe. Relácia mala niekoľko repríz v televízii Patriot ako i v Žilinskej televízií. Informovanie o podujatí bolo takisto aj prostredníctvom rádia ZET, inzercie v Žilinskom večerníku ako i na webovom portáli mesta Žilina – www.zilina.sk.
Mladi_v_meste2

Informácie o podujatí na stránkach www.zilina.sk

Upútavka na podujatie

Mladi_v_meste_plagat

Program

Mladi_v_meste_program