ODM, Ján Bučkuliak

Občiansko-demokratická mládež vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým spoluobčanom s otvorenou mysľou, nezabúdajúcich na odkaz minulosti.

Bola medzi nami síce len krátko, no do našich sŕdc sa zapísala veľmi hlboko. Áno, je preč Nádej, že politická kultúra sa na Slovensku mohla s príchodom novej prezidentky pozviechať z morálneho i intelektuálneho bahna, do ktorého ju pravidelne zašliapava premiér svojimi útokmi na všetkých, ktorí nezdieľajú jeho názor. Suterén kultúrnosti si za pole pôsobnosti už dávnejšie osvojili aj politici z vládnej SNS. Hoci ODM rešpektuje výsledok prezidentských volieb, sme veľmi sklamaní, že voľby vyhrala kultúra klamstva, špiny, účelového a zákerného radikalizovania problémov a polarizovania spoločnosti.

My, mladí z Občiansko-demokratickej mládeže, ostro odmietame formu politiky vládnucich strán a hlásime sa k princípom modernej, európskej demokracie, založenej na vzájomnom rešpektovaní názorov a národnostnej príslušnosti. Vyjadrujeme nádej, že Slovensko bude jedného dňa natoľko silné, že sa vyrovná so svojou komunistickou minulosťou i historickým maďarským komplexom. Javmi, ktoré v modernej Európe nemajú čo hľadať.

V utorok 7. Apríla 2009 o 15:00 hod. zriadi ODM na Hodžovom námestí kondolenčnú knihu Nádeji na lepšiu budúcnosť. Svojím podpisom budete môcť vyjadriť žiaľ nad tým, že krčmový spôsob vedenia politiky vyniesol Zlého prezidenta opäť do Grasalkovičovho paláca.