SITA
BRATISLAVA – Pred Úradom vlády v Bratislave inštalujú na budúci týždeň v pondelok pri príležitosti 19. výročia Novembra ’89 Pamätník neznámeho idiota.

Informoval o tom Ondrej Dostál, podpredseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS), ktorá spolu s iniciatívou Občania proti totalite a Občiansko-demokratickou mládežou Bratislava organizujú protest proti politike vlády Roberta Fica.

„Sme znechutení vulgarizáciou slovenskej politiky. Sme znechutení tým, že premiér Fico nadáva novinárom do idiotov, predseda SNS Slota vystupuje na verejnosti pod vplyvom alkoholu a uráža susedný národ a predseda ĽS-HZDS Mečiar má v parlamente antisemitské narážky,“ píšu iniciátori akcie na internetovej stránke www.17november.sk.

Vyjadrujú tiež znepokojenie nad stále otvorenejším klientelizmom, straníckym parcelovaním krajiny a aroganciou moci. „Sme znepokojení tým, že premiér Fico otvorene hovorí o zvýhodňovaní ľudí blízkych vládnej koalícii, HZDS sa prepečie sedemmiliónový (232 357 €) igelitkový dar od nemajetného dôchodcu a SNS podvod s falšovaním podpisu jej predsedu na prezenčnú listinu Národnej rady SR,“ tvrdia na stránke. Pobúrení sú tiež tým, že „ministrom spravodlivosti môže byť človek, ktorý bol opakovane pristihnutý pri klamstve a má osobné kontakty na človeka podozrivého z príslušnosti k organizovanému zločinu“.

Protest sa uskutoční pod heslom Fico si nevšimol November 89, my áno. Začne sa v pondelok 17. novembra o 17:00 protestným zhromaždením na Námestí SNP. Po jeho skončení iniciátori plánujú pochod k Úradu vlády SR so zastávkou pri ministerstve spravodlivosti na Župnom námestí, kde plánujú držať minútu ticha za pravdu a spravodlivosť. Protestná akcia sa skončí pri Úrade vlády SR, ktorý sa podľa organizátorov stal Hrobom zdravého rozumu. „Minulý rok sme k nemu položili vence, tento rok budeme pri ňom inštalovať Pamätník neznámeho idiota,“ povedal Dostál.