Občiansko-demokratická mládež

Zobrazujú sa: 1 - 6 z 9 VÝSLEDKOV

Vaše peniaze odtiekli dolu Váhom

KAUZA VÁHOSTAV:

Vaše peniaze odtiekli Širokým Váhom!

Občiansko-demokratická mládež odsudzuje politiku podvodu, ktorú praktizuje Váhostav s požehnaním Roberta Fica.

Slovenskí daňoví poplatníci zaplatili za diaľnice nie len raz, pričom živnostníci nedostali za svoju prácu poriadne zaplatené. Fico odškodní veriteľov súkromnej firmy, ktorá zarobila miliardu na štátnych zákazkách almužnou zo štátneho rozpočtu.

My, mladí ľudia ačlenovia ODM, súcitíme so živnostníkmi, avšak odsudzujeme vyplácanie veriteľov súkromnej firmy zo štátnych zdrojov. Veríme, že za svoje podvody by malo pykať vedenie Váhostavu na čele so Širokým.

Predpokladáme, že Robert Fico využije svoj vplyv a svojich iných Širokých kamarátov bude aj naďalej chrániť, preto sme si v nedeľu 3. mája 2015 v Žiline pred sídlom Váhostavu a pri rieke Váh symbolickým vysypaním vriec plných peňazí pripomenuli krádež, ktorú spáchal Fico a jeho Širokí kumpáni na živnostníkoch a slovenských daňových poplatníkov.

  Martin Tokár

Predseda ODM

 

TLAČOVÁ SPRÁVA

Aktivity ODM v roku 2014

Súhrn našich hlavných aktivít v roku 2014 v krátkom videu. Minulý rok bol pred nás plný tréningov a seminárov na témy aktívneho občianstva a súdnictva. Taktiež sme organizovali národné kampane na podporu účastí v komunálnych voľbách (Nezahoď svoj hlas) a antikampaň Ficoviny.sk, ktorej súčasťou boli slávne antifico nálepky a úspešná hra na platformy android a iOS Fickobird. Členovia zahraničnej sekcie sa zúčastňovali konferencii po celej Európe a delegácia ODM sa participovala taktiež ako volební pozorovatelia na parlamentných voľbách na Ukrajine.

Pozorovacia misia ODM – Voľby na Ukrajine 2014

Delegácia ODM v zložení Martin Tokár a Viktor Pagáč spolu s našimi partnermi s European Democrat Students, študentskej organizácie EPP participovala na pozorovacej misii parlamentných voľbách na Ukrajine ako oficiálni akreditovaní volební pozorvatelia. Naše postrehy z misie ste mali možnosť počuť formou živých vstupov aj na rádiu Expres.

ODM má onedlho 25 rokov

Milí členovia a sympatizanti,
už budúci rok naša organizácia oslávi 25 rokov svojej existencie. Pamätáte si ešte na oslavu našich 20 rokov? Počas našej oslavy vystúpila hviezda programu, politický glosátor p. Trnka, v tom čase pôsobiaci v denníku SME s krátkym ale veľmi vtipným a trefným príhovorom. Veď posúďte sami.
Ak chceš byť súčasťou organizácie, ktorá už funguje skoro 25 rokov neváhaj vyplniť prihlášku príp. nás len príď pozrieť na jednu z našich konferencií, ktoré pravidelne organizujeme.

Martin Tokár
Predseda