NG, KDMS, ODM

Združenia mládeže SDKÚ-DS – Nová Generácia
Občiansko-demokratickej mládeže Slovenska
Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska
Mládežníckej organizácia SMK

My, mladí ľudia organizovaní v Združení mládeže SDKÚ-DS – Nová Generácia (NG), Občiansko-demokratickej mládeži Slovenska (ODM), Kresťanskodemokratickej mládeži Slovenska (KDMS) a Mládežníckej organizácii SMK (MO SMK) sme pobúrení vyjadreniami predsedu vlády SR Roberta Fica, na adresu bulharských zdravotných sestier a palestínskeho lekára, ktorým hrozí trest smrti, počas jeho zahraničnej návštevy Líbie, tak ako to priniesol dnešný denník SME.

Slová premiéra Fica o „páchateľoch“ sú nehoráznym medzinárodným škandálom. Je až zarážajúce, že predseda vlády členskej krajiny Európskej únie sa nestavia na stranu obrany občanov inej členskej krajiny EÚ, ale jednostranne zastáva postoje diktátorského režimu a jeho súdneho systému. Pán premiér Fico opäť raz odkryl svoju pravú tvár, podobne ako to bolo v prípade bieloruského prezidenta A. Lukašenka, oslavy kubánskej revolúcie a iných, a vyjadril sympatie k nedemokratickému režimu a jeho spôsobom vládnutia.

Odsudzujeme spôsob, akým predseda vlády zastupuje a reprezentuje Slovenskú republiku a jej občanov v zahraničí. Rozmer politiky, ktorý prezentoval svojimi vyjadreniami o „páchateľoch“ ukazuje civilizačnú priepasť medzi politikou a názormi premiéra Fica a názormi nielen Európskej únie, ale v tomto prípade už aj celého medzinárodného spoločenstva. Vážený pán premiér, hanbíme sa za Vás!

Zástupcovia Združenia mládeže SDKÚ-DS – Nová Generácia, Občiansko-demokratickej mládež Slovenska, Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska a Mládežníckej organizácie SMK v pondelok 26.februára 2007 odovzdajú predsedovi vlády SR R. Ficovi otvorený list, v ktorom ho vyzveme, aby sa za svoje škandalózne vyjadrenia verejne ospravedlnil rodinám všetkých, ktorým v tomto prípade hrozí trest smrti. Zároveň ho požiadame, aby svojimi aktivitami nevyvolával medzinárodné škandály a nepoškodzoval dobré meno SR v zahraničí.

V Bratislave, 23. februára 2007

Peter Markovič
predseda NG
poslanec NR SR

Marián Klemon
predseda ODM

Mária Majdová
predsedníčka KDMS

Peter Nagy
predseda MO SMK