Denník SME

Mladí pravičiari podporili petíciu proti negatívnym zásahom vlády do dôchodkového systému vlastnou kampaňou
Petícia: Tomanovej pes proti zásahom do II. piliera

BRATISLAVA 4. októbra (SITA) – Pes ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej sa rozhodol podporiť petíciu na ochranu II. piliera dôchodkového sporenia. Prečo tak urobil je možné dočítať sa na webovej stránke http://www.tomanovejpes.sk , ktorú v týchto dňoch sprístupnili pravicové mládežnícke organizácie v rámci kampane Tomanovej pes ti dôchodok neochráni. „Psík na svojom blogu vysvetľuje, prečo sa pridal na našu stranu, prečo podporuje petíciu a prečo vyzýva najmä mladých ľudí, aby sa zodpovedne vyjadrili, že dôchodky im nie sú ukradnuté,“ uviedol Marián Klemon z Občiansko-demokratickej mládeže. Petíciu proti negatívnym zásahom vlády do dôchodkového systému začala 1. októbra SDKÚ-DS vo všetkých krajských mestách.

„Dôchodky je téma, ktorá sa nás, mladých ľudí, bytostne dotýka,“ povedala Jana Liptáková z Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska s tým, že demografický vývoj SR bude práve dnešná mladá generácia tou, pre ktorú bude II. pilier najdôležitejší. Túto skutočnosť si mnoho mladých neuvedomuje a nemyslí na svoju budúcnosť. „Preto chceme vyzvať všetkých mladých ľudí, ktorým záleží na budúcnosti, aby túto iniciatívu podporili,“ dodala.

Mladí pravičiari si vybrali ministerkinho psa pre medializovanú kauzu, ktorá je rovnako absurdná, ako súčasné kroky vlády, poznamenal Peter Markovič z Novej Generácie. „Ministerkin pes je v podstate v tomto celom nevinne, my sa ho nechceme žiadnym spôsobom dotknúť,“ dodal. Klemon poznamenal, že pes je stelesnením celej témy dôchodkov, keď vláda namiesto toho, aby sa venovala dôchodkom, zvolala mimoriadne rokovanie spojene s kauzou „tohto psíka.“ Celú kampaň financujú mládežnícke organizácie, okrem webovej stránky pripravili dva billboardy, pohľadnice a samolepky. Obsah kampane budú šíriť podľa Petra Nagya z mládežníckej organizácie SMK Via Nova vo všetkých regiónoch Slovenska.

SITA vydá k správe aj zvukovú správu.

4. 10. 2007 12:32:00 | Copyright © SITA 2007