ODM

Občiansko-demokratická mládež spúšťa kampaň Zbohom Fico. Chceme dať ľuďom možnosť vyjadriť svoj názor na správanie, činnosť a postoje súčasného premiéra Slovenskej republiky.

Hovorí sa, že aj kôň má štyri nohy a tiež sa potkne. Stalo sa to aj nášmu premiérovi – urobil správne rozhodnutie. Rozhodol sa nebyť 17. novembra na území Slovenska. Podobné rozhodnutia by sme jednoznačne uvítali vo väčšom rozsahu. Sme toho názoru, že pre našu krajinu by bolo lepšie, ak by na jej území trávil čo najmenej času.

Netajime naším nesúhlasom s mnohými krokmi, ktoré koná vláda pod vedením Róberta Fica. Sme znepokojení z toho, že neschopnosť systematicky riešiť aktuálne problémy zakrýva predseda vlády prázdnymi rečami a frázami. Pre našu krajinu je tragické, ak sa premiér najprv snaží kauzy zastierať a až pod tlakom médií a verejnej mienky koná.

Chceme sa ospravedlniť – cynizmus premiéra uráža ľudí

Je v demokratickej krajine možné, aby jeden z najvyšších ústavných činiteľov tvrdil, že si zrod demokracie ani nevšimol? Občiansko-demokratická mládež by sa týmto chcela ospravedlniť všetkým slušným ľuďom, ktorí si tento významný medzník v našich dejinách všimli. Zároveň, ako jedno z mála, oceňujeme spomínané, prezieravé rozhodnutie premiéra nebyť 17. novembra na území Slovenskej republiky. Svojou prítomnosťou by totiž mohol urážať tých, pre ktorých tento deň znamenal oslobodenie od tyranie režimu. Nesmieme zabúdať na jednotlivé ľudské tragédie spôsobené komunistickým režimom. Cynický postoj premiéra k tejto udalosti svedčí o absolútnej neúcte k osudom týchto ľudí.

Ako prostriedok komunikácie sme si zvolili internet. V prvej fáze môžu ľudia reflektovať svoje názory prostredníctvom sociálnej siete Facebook a multimediálneho kanálu YouTube. Majú možnosť posielať videá, blogové príspevky aj odkazy k danej téme. Môžu premiérovi odkázať napríklad aj to, kde by sa mal čo najčastejšie zdržiavať. Zaslané príspevky budú následne sprístupnené aj na webovej stránke www.zbohomfico.sk