ODM

Občiansko-demokratická mládež spustila v utorok 25.5.2010 nový interaktívny webový portál ZbohomFico – www.zbohomfico.sk Definitívne sa tým zavŕšilo spustenie kampane „Zbohom, Fico!“, ktorá nadväzuje na staršiu aktivitu z jesene minulého roku.

Veľmi veľa negatívnych javov, s ktorými sa dnes stretávame vo verejnom živote, má spoločného menovateľa a tým je Róbert Fico. Nie je preto náhoda, že aj tohtoročná kampaň sa nesie v „antifico“ duchu.

Cieľom kampane je umožniť ľuďom vyjadriť svoj názor na súčasnú vládu a jej zloženie na čele s Róbertom Ficom. Môžu tak urobiť prostredníctvom videa, obrázkov ale aj písaného slova. S portálom kampane je spojená aj stránka na Facebooku s rovnomenným názvom. Zatiaľ jej sympatie vyjadrilo viac ako 7 800 ľudí.

Aj tento rok sme ku kampani vydali samolepky. Máme 4 motívy: AntiFico – Grécko, AntiFico – klamár, AntiFico – zlodej, AntiFico – pudlík. Vyjadrujú naše presvedčenie, že ďalšie prípadné vládnutie Róberta Fica naSMERuje Slovensko gréckou cestou. V druhom motíve odmietame socialisticko-populistickú rétoriku súčasného premiéra. Tretím motívom upozorňujeme na mnohé pochybné tendre, pri ktorých štát prichádza o desiatky miliónov eur. Posledný motív reaguje na nedávno zverejnené skutočnosti, z ktorých vyplýva, že Róbert Fico je len poslušným vykonávateľom prianí ľudí, ktorí do jeho strany v predvolebných časoch naliali obrovské množstvo peňazí.